29 Ocak 2022
  • İstanbul4°C
  • Ankara-7°C

MEB 2021 LGS ÖRNEK SORULARINI YAYIMLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında LGS örnek soru kitapçıklarına yer verildi.

MEB 2021 LGS Örnek Sorularını Yayımladı

02 Aralık 2020 Çarşamba 15:46

LGS örnek soru kitapları yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada LGS için örnek soru kitapçığına yer verildi. 

Bakanlıktan yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

2018-2019 öğretim yılından beri yayımlanan örnek soru kitapçıkları, yeni dönemde de hazırlanmaya devam ediyor. 2021deki sınav için ilk örnek soru kitapçığı, bu ay itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin kullanımına sunuldu.
 
LGS kapsamında öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavına yönelik 2019-2020 öğretim yılında Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) dersleriyle ilgili toplam 450 örnek soru yayımlanmıştı.
2020-2021 eğitim ve öğretim yılı aralık ayı örnek sorularında, Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden 10ar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) derslerinden 5er soru yayımlandı.

Örnek soruların yayımlanmasına, 6 Haziran 2021de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava yönelik öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay devam edilecek.

Aralık Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ

Aralık Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.