21 Ekim 2021
  • İstanbul16°C
  • Ankara14°C

KARDEŞLİĞE SAPLANAN HAİN OK! KURULUŞ OSMAN 31. BÖLÜM FRAGMANINDA GEYHATU NÖKERLERİYLE YAKIP YIKIYOR

Çarşamba akşamlarının reyting rekorları kıran dizisi Kuruluş Osman dizisinde bu hafta yaşanan gelişmelerle işler iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Kardeşliğe saplanan hain ok! Kuruluş Osman 31. bölüm fragmanında Geyhatu nökerleriyle yakıp yıkıyor

24 Ekim 2020 Cumartesi 23:27

 Osman Bey ve Ertuğrul Bey kavuşmasında gözyaşları sel olurken alp başı seçiminde Ertuğrul Bey'in Savcı'yı seçmesi Osman'ı derinden yaraladı. Bu gelişmeyle birlikte iki kardeş Osman ve Savcı arasında yaşanan en ufak gerilimde yumruklar konuştu. ATV'de yayınlanan Kuruluş Osman 31. bölüm fragmanında Geyhatu nökerleriyle gelip ortalığı yakıp yıktığı görülüyor. Ertuğrul Bey ise Savcı'ya "Obamızın umudu sensin!" diyerek Geyhatu'nun üzerine yolluyor.

ku1.jpg

Kuruluş Osman dizisinde bu hafta yaşanan gelişmelerle birlikte sular durulmadı. Geyhatu oğlunun kaçırıldığı öğrenince deliye döndü ve Cergutay'ı affederek Kayı Obası'nın sonunu getirmek için yola çıktı. Alp başı seçiminde Ertuğrul Bey'in Osman'ın yerine Savcı'yı seçmesi Osman'ın büyük bir kırgınlık yaşamasına neden oldu. Yaşanan bu olayların ardından Osman Bey sessizliğini korusa da ağabeyi Savcı'nın söylediği sözler onu çılgına çevirdi. İki kardeşin obanın ortasında yumruk yumruğa kavga etmesi herkesi şaşırtırken Savcı'nın halkın gözünde garipsenmemek için yaptığı hareket durumun normale dönmesine neden oldu. Bölümün ardından Kuruluş Osman 31. bölüm fragmanı yayınlandı. Fragmanda Savcı'nın Geyhatu üzerine gittiği ve Osman'ın onun yolunu kestiği görülüyor.


KURULUŞ OSMAN 30. BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

"Öyle bir ordu olacak ki, tüm cihana Türk İslam nizamı getirecek!"

Osman Bey uzun zamandır hasretini çektiği babası Ertuğrul Bey'le nihayet kavuşuyor.

nzm.jpg

OSMAN VE SAVCI'NIN KAVGASI

Osman Bey, kendisini tuzağa düşüren Kuzgun'un izini sürerek bu planın arkasında kimin olduğunu ortaya çıkarmaya çalışırken, obada kontrolü ele almaya çalışan ağabeyi Savcı Bey'le karşı karşıya gelir.

kvg.jpg

YAVLAK ARSLAN'IN YENİ PLANI

'Uçan Ateş'in Türklerin eline geçtiğini öğrenen Nikola yeni bir ordu kurmak için tedbirler alırken; Yavlak Arslan, Geyhatu ve Moğollar'ı Osman Bey'in üzerine çekecek planını uygulamaya koyar.

kvg2.jpg

OSMAN VE ERTUĞRUL BEY BULUŞMASI

Osman Bey ve Ertuğrul Bey buluşmasında neler yaşanacak? Savcı Bey'in gelişi beylik mücadelesine nasıl etki edecek?

bulusma.jpg

GEYHATU GELİYOR

Söğüt'teki veba salgını uç bölgesini nasıl etkileyecek? Nikola ve Flatyos'un planı ne? Yavlak Arslan'ın planı işleyecek mi? Geyhatu'nun uç bölgesine gelişi, dengeleri nasıl değiştirecek?

geyhatu.jpg

KURULUŞ OSMAN 29. BÖLÜMDE NELER OLDU?

"Pusatımızın erişemediği yerde aklımızla iş göreceğiz!"

Sezona zirvede başlayan ve ilk bölümüyle çok konuşulan rekortmen dizi Kuruluş Osman'da heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Kuruluş Osman'ın 29'uncu bölümünde, Osman Bey kendisine kurulan tuzağı bertaraf etmek için mücadele ediyor.

2911.jpg

Babasıyla buluşmak üzere Kayı Obası'ndan ayrılan Osman Bey kendisine kurulan tuzaktan kurtulmak için mücadele ederken; uç bölgesindeki faaliyetlerine başlayan Nikola ve Flatyos, Kayı Obası'na geliyor.

2922.jpg

Savcı Bey'in obaya gelişi heyecan yaratırken, Osman Bey'in akıbetinin belirsizliği Bala Hatun'u endişeye sürüklüyor. Osman Bey ölümcül tuzaktan kurtulabilecek mi?

Kayı Obası'na gelen Nikola ve Flatyos'un planı ne? Ertuğrul Bey, oğlunu bulabilmek için nasıl bir hamle yapacak? Savcı Bey, kardeşi Osman Bey'in kayıp olduğunu öğrenince nasıl hareket edecek? Bala Hatun, Ertuğrul Bey'e kendini kabul ettirebilecek mi?

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.